Zriaďovateľom Tekovskej knižnice v Leviciach je Nitriansky samosprávny kraj
Spoločnosť kníh si možno zvoliť lepšie než spoločnosť ľudí. Tým skôr si medzi knihami vyberaj priateľa na celý život.
SENECA
860. výročie prvej písomnej zmienky

860. výročie prvej písomnej zmienky

Prvá písomná zmienka o Leviciach Slávny grécky filozof Aristoteles považoval mestské osídlenie za jediné vhodné prostredie pre združovanie a sebarealizáciu ľudí. Tak ako ľudský život, aj život mesta sa začína „narodením“, kedy vzniká nová a jedinečná komunita. A tak ako človek dostáva rodný list, aj mesto vytrháva z anonymity jeho vlastný, osobitý dokument. V tomto roku si pripomíname 860-te výročie prvej písomnej zmienky o Leviciach. Z hmiel času sa tak vynára nezvratný dôkaz o nepretržitom organickom reťazci pokolení, ktoré sa rozhodli spojiť svoj osud s týmto malebným kúskom zeme. Karpatská kotlina bola odjakživa miestom cez ktoré prechádzali rozmanité etniká a zasahovali do nej rôzne...

Čas pokoja, lásky, tajomstiev a zázrakov

Čas pokoja, lásky, tajomstiev a zázrakov

Tekovská knižnica v Leviciach Vás srdečne pozýva na posedenie a úvahy s knihou v čase adventnom so Silviou Kosztolányiovou a Janou Kollárovou ČAS POKOJA, LÁSKY, TAJOMSTIEV A ZÁZRAKOV dňa 12. decembra 2016 o 17.00 hod. Oddelenie beletrie Tekovskej knižnice v Leviciach Holubyho ul. č. 5 (dočasné priestory oddelenia)

Fond na podporu umenia nás podporil

Fond na podporu umenia nás podporil

Fond na podporu umenia v roku 2016 podporil projekt Tekovskej knižnice v Leviciach s názvom Nové knihy čitateľom. Vďaka FPU pribudlo v knižnici 840 nových kníh pre všetky vekové kategórie čitateľov.

Copyright © 2006 - 2016 Tekovská knižnica v Leviciach
Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET | Vyhlásenie o prístupnosti