Fond na podporu umenia

Fond na podporu umenia z verejných zdrojov podporil v roku 2018 projekt Tekovskej knižnice v Leviciach Novinky v knižnici. Vďaka nemu pribudlo do knižnice 1 729 nových kníh pre našich čitateľov. Knihy označené logom FPU nájdete v každom oddelení knižnice.

Fond na podporu umenia z verejných zdrojov podporil v roku 2018 projekt Tekovskej knižnice v Leviciach Dospievajme s knihou. Vďaka dotácii knižnica zrealizovala 5 autorských besied a workshop pre teenagerov pod názvom Hravé čítanie pre násť-ročných. Ku každej autorskej besede knižnica vydala personálnu bibliografiu autorky a záložky do knihy. Súčasťou projektu bola aj odporúčajúca bibliografia z kníh pre teenagerov, ktoré má knižnica vo svojom fonde.