Spomíname na Margitu Grébnerovú

Hudobníčka, dirigentka, učiteľka spevu, sa narodila 5. 5. 1930 v Leviciach. Študovala na Konzervatóriu v Bratislave. Dlhé roky pôsobila v Ľudovej škole umenia v Leviciach (dnešná ZUŠ Pála Kadosu). Od roku 1960 až do odchodu do dôchodku bola jej riaditeľkou. Niekoľko rokov viedla spevácky zbor Textilák a pôsobila ako umelecká vedúca speváckeho zboru učiteľov Domovina v Leviciach. Celý život sa venovala príprave budúcich spevákov, ktorých vychovala niekoľko generácií. Pre potreby ĽŠU zložila hudbu ku dvom detským hudobným rozprávkam: Čarovný prsteň (1961) a Šípková Ruženka (1963) a sama k nim napísala aj libretá. V roku 1998 napísala scenár, texty piesní a zložila hudbu k muzikálu Perníková chalúpka podľa známej rozprávky bratov Grimmovcov.

Táto významná osobnosť hudobného života nášho mesta by sa dožila 90 rokov. Venujme jej pamiatke tichú spomienku. Pani Grébnerová nás opustila 16.11.2014 vo veku 84 rokov.

Spracovala Zita Müllerová, Hudobný kabinet