Za aprílovým slnkom s Katarínou Gillerovou

Srdečne pozývame čitateľov a priaznivcov románov úspešnej slovenskej spisovateľky Kataríny Gillerovej na online stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa 2. marca 2021 o 18.00 hod. na Facebookovom profile Knihovny Karla Dvořáčka vo Vyškove, ČR.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:

Katarína Gillerová

Slovenská spisovateľka románov hlavne pre ženy sa narodila 27. marca 1958 v Kremnici. Detstvo prežila v Žiari nad Hronom. Tu aj študovala na Strednej ekonomickej škole. Po maturite odišla do Bratislavy a popri zamestnaní absolvovala Ekonomickú univerzitu. Už počas stredoškolského štúdia prispievala do regionálnej tlače poviedkami a básňami. Jej príspevky uverejnili aj celoštátne časopisy a odvysielal Slovenský rozhlas. V roku 2001 vydala knihu pre deti Moja kamarátka knižka a v roku 2004 prvý veľmi úspešný románom Láska si nevyberá. Odvtedy jej vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ vychádza každý rok jeden román. Viaceré jej tituly boli preložené do češtiny a vyšli vo vydavateľstve Motto. Katarína Gillerová pracuje ako ekonómka, vedie účtovníctvo pre súkromných podnikateľov a firmy. Žije a tvorí v Bratislave. Je vydatá a má jedného syna.

„Keď sa mi v hlave zrodí príbeh,
myslím už len na to, aby som ho dobre napísala
a aby udržal čitateľa v napätí až po poslednú stranu.“