Detská klasika – slovenskí a českí autori – KVÍZOVÉ ODPOVEDE

Zaspomínajte si s nami na najobľúbenejšie knihy svojho detstva. Ak si neviete spomenúť, prehľadajte svoju knižnicu, vylezte na povalu alebo nakuknite do virtuálneho antikvariátu. Prípadne skontrolujte ponuku online kníhkupectiev, pretože „stará“ detská klasika stále vychádza v nových reedíciách.

Pripravili sme pre vás malý kvíz o knihách „nášho“ detstva, ktoré však môžete dať prečítať aj svojim deťom. Alebo si ich prečítajte spoločne trebárs večer pred spaním...

Sledujte internetovú stránku Tekovskej knižnice aj budúci týždeň a nájdete tu správne odpovede na dnešný kvíz.
KVÍZ (PDF, 487,6 kB)

Prinášame vám správne odpovede na kvízové otázky, týkajúce sa literatúry pre deti, ktoré sme zverejnili počas uplynulého týždňa. V zozname najprv uvádzame názov diela a za ním meno autora.
ODPOVEDE (PDF, 319,6 kB)