Snehová súťaž: Povedz nám to pastelkami!

Vstávaj, zima je tu.“ Budila ma dnes mamička. „Poď sa pozrieť z okna, aká je vonku snehová nádielka.“ Nechcelo sa mi. V brlôžku bolo teplučko a navyše bola tma. „Len poď, záhrada pred domom je ako posypaná cukrom.“ Lákala ma neodbytne von.A skutočne. Chumelilo, akoby sa roztrhla perina. Musím ti to namaľovať. Konečne použijem bielu pastelku, ktorá inak v peračníku zaháľa.
(úryvok je z knihy Poviem ti to pastelkami od autora Petra Šulca)

Milé deti!
Vymysleli sme pre vás snehovú súťaž. Keď je vonku toľko snehu, skúste nám nakresliť alebo namaľovať obrázok, so snehovou témou. Vyberieme aj výhercu, ktorý bude odmenený pekným darčekom. Obrázky môžete posielať na adresu Tekovská knižnica v Leviciach, Oddelenie literatúry pre deti, Ul. A. Sládkoviča 2, 934 68 Levice alebo elektronicky na mailovú adresu tkdetske@kniznicalevice.sk.
Vaše obrázky nám môžete posielať do 31.1.2021. Nezabudnite napísať svoj vek a svoju adresu. Tak hurá do maľovania! Výhercu zverejníme na webovej stránke Tekovskej knižnici v Leviciach. Tešíme sa na vaše obrázky.

Spracovala: Mgr. Miroslava Kajabová, Oddelenie literatúry pre deti TKLV